RadyoTucu ♪ Sizin Sessiniz

09.01.2017 / Mikrofonun Sesi / Radyo Tucu / 2722 hits

HAFTA İÇİ HER GÜN

17:30 / 20:00 ARASI CANLI YAYIN

GÜNDEM VE YORUM

SESLİ KÖŞE

DAHA FAZLASI radyotucu.com da 

 

 

Devamı

Ne ilginç değil mi? / Tuncay Mollaveisoğlu

08.01.2017 / ZORUNLU / Radyo Tucu / 2522 hits

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, (sözde) Başkanlık sistemine, hem Meclis’te hem referandumda “evet” diyeceğini açıkladığı haberi ajanslara bomba gibi düşmüştü.

Devamı

Sarıkamış'ta ingiliz bayraklı bir bakan!

08.01.2017 / Konular / Radyo Tucu / 3071 hits

Sarıkamış şehitlerini anmak için düzenlenen yürüyüşte İngiliz bayraklı bakan skandalı yaşandı. Ulaştırma, denizcilik ve haberleşme Bakanı Ahmet Arslan etkinliğe İngiltere bayraklı mont ile katıldı.

Devamı

Okutan: "Yeni sistem seçilmiş diktatörlüktür!"

08.01.2017 / Konular / Radyo Tucu / 2680 hits

MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan, meclisteki milletvekillerine 'başkanlık sistemi' ile ilgili düşüncelerini içeren bir mektup gönderdi. Okutan, "Bize göre bu yeni sistemin ardı parti devletidir ve nihayetinde seçilmiş diktatörlüktür" dedi. Milliyetçi Hareket Partisi Isparta Milletvekili Nuri Okutan, mecliste bulunan milletvekillerine 'başkanlık sistemi' ile ilgili düşüncelerini içeren bir mektup gönderdi. Türkiye'nin bir beka sorunu ile karşı karşıya iken sistem değişikliğine gitmesinin bedelinin ağır olacağını söyleyen Okutan, meclise sunulan yeni anayasayla ilgili şu ifadeleri kullandı: "Bize göre bu yeni sistemin ardı parti devletidir ve nihayetinde seçilmiş diktatörlüktür" İşte Okutan'ın mektubundan satır başları: 

Devamı

ARKASI YARIN' LAR / Ebru Oğuzhan Yeter

08.01.2017 / ZORUNLU / Radyo Tucu / 2248 hits

Kar yağardı memleketime, biz çocuktuk.

Üşürdük,  buz tutardı ellerimiz ayaklarımız ama mutluyduk. Hiç şikâyet etmezdik,  unuturduk üşüdüğümüzü, sıcacık sobanın başında toplandığımızda.  Fırınından patates ve kestane kokuları yayılan, her daim demli çayı hazır olan...

Devamı

DIŞA BAĞLANMA SÜRECİ !! / Ebru Oğuzhan Yeter

08.01.2017 / Dalları / Radyo Tucu / 2179 hits

Ülkemizin bugününü anlamak için dün neler yaşandığını, hangi aşamalardan, zorluklardan geçtiğini, ya da dışa bağlanırken ne için hangi sözlerin verildiğini, hangi anlaşmaların yapıldığını iyi bilmek gerekiyor. 

Bugün yaşadığımız hiç bir şey tesadüf ya da nedensiz değildir.  Ekonomik çöküntü, kültürel yozlaşma, ayrışma, bölünme ve kutuplaşmaların temelini iyi bilmek içimizde ki düşmanı iyi tespit etmemiz gerekiyor. Bunu öğrenmenin doğru yolu kaynaklarından, doğru bir Türkçe ile akıcı bir dille yazılan önemli kitapları okumak, okutmak ve paylaşmaktır.

Devamı