MANİSA’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

MANİSA’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

08.09.2016 / Konular / Radyo Tucu / 619 hits

Manisa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. Yıldönümü kutlamaları Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk ve Milli Egemenlik anıtına çelenk sunulması ile başladı. Törene Manisa Vali Vekili Abdurrahman Koçoğlu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, Birinci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Şefik Güvenç, Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Manisa milletvekilleri, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, siyasi partilerin temsilcileri, kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Çelenk sunma töreni ile başlayan program saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile devam etti.

 

‘94’üncü Kurtuluş Yıldönümü Kutlu Olsun’

Daha sonra kürsüye gelen Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, “Ege Bölgesi ve ülkemizin kıymetli şehri Manisa’mızın 94’üncü kurtuluş yıldönümü kutlu olsun. Ülkemiz tarih boyunca içte ve dışta bulunan şer odaklarının hedefinde olmuş, ancak devleti ve milletiyle boyun eğmeyen Türk Milleti, her defasında bu odaklara tokat gibi cevaplar vermiştir. Bugün bu topraklarda özgürce yaşayıp, nefes alabiliyorsak, bunu Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk, Gördesli Makbule, Parti Pehlivan, Çerkes Ethem, Fahrettin Altay, Karaosmanoğlu Halit Paşa, İbrahim Ethem gibi nice isimsiz kahramanımıza borçluyuz. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ilimizi taşımak için 17 ilçemizde canla başla ve de aşkla hizmet veriyoruz” dedi.

‘Ne Mutlu Türküm Diyene’

Güzgülü, “Bu duygularla Manisa’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 94’üncü yıldönümünü kutluyor; başta Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu vatan için canlarını, kanlarını seve seve feda eden kahraman atalarımızı rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyorum. Ruhları şad olsun. Ne mutlu Türküm diyene!” diye konuştu.

Çelenk törenin ardından protokol Manisa Büyükşehir Belediyesi Lale Kültür Salonu’nda Eski Manisa Fotoğrafları sergisinin açılışını gerçekleştirdi. 

Paylaşımınız için teşekkürler