Mustafa Yıldırım - Sivil Örümceğin Ağında

Mustafa Yıldırım - Sivil Örümceğin Ağında

15.11.2016 / Dalları / Radyo Tucu / 2177 hits

project democracy: şifre çözücü

Sivil Örümceğin Ağında

 

Kitap Hakkında:

ABD parti örgütleri, Quantum şirketi bankerleri (Temsilcileri George Soros), Alman, İngiliz, Fransız, Hollanda, Belçika siyasal partileri ve uluslararası şirketlere bağlı örgütlerden oluşan şebekenin çabalarıyla birçok ülkede kitleler eylemlere sürüklendiler. Bazen ülke bütçelerini de aşan paralarla kışkırtılan bu eylemlerle, tarihsel köklere dayanan içyapılar parçalandı; çok partili, ama güdümlü bir siyasal ortam oluştu. Ülkelerin doğal kaynakları, sanayileri, para piyasaları, bankerlerin ya da kartellerin eline geçti. NATO Genişletme Projesi uyarınca yeni üye ülkelerde üsler kuruldu; güvenlik kurumları ABD’nin emrine girdi.

 Ülkemizde de azınlık milliyetçiliği örgütlenmesi, örümcek ağıyla bütünleşti. “Yerel yönetimlerde özerklik” çalışmasıyla, kurulması düşünülen federasyonun alt yapısı oluşturuldu. Yabancı devletlerin elçiliklerinde, yayılma örgütlerinde yıllarca çalışmış olanlar meclise girdiler, hatta bakan oldular.

 

Örümcek ağı örgütleri, lider adaylarını seçtiler ve ödül olarak onları ABD’ye gönderdiler. Güdümlü örgütlerin temsilcileri, yıllardır yabancılarla birlikte hazırladıkları Anayasa tasarılarını ortaya sürdüler… Emekli TSK yöneticileriyle Örümcek Ağı’nın önde gelenleri, aynı kurullarda çalışmaya başladılar. ABD operatörlerinin amaçladıkları gibi “toplumsal algılama dizgesi” yeniden üretildi. “Uluslararası Din Hürriyeti” senaryosuyla güçlendirilen tarikatlarla azınlık milliyetçisi liberal teslimiyetçiler, aynı cephede yan yana geldiler…

 

Sorunlar ve çözümler açıktır: Ülkemizdeki, örümcek ağını destekleyen CIA, MOSSAD, MI6, BND, SAVAMA gibi örgütlerin istihbarat ağları ortaya çıkarılmadıkça, yabancıların içerdeki ortaklarının girişimleri engellenemeyeceğinden bu konudaki araştırma ve değerlendirme görevi de artık ertelenemez…

Mustafa Yıldırım, 23 Nisan 2009, 20. Basım Sunuş Bölümünden

 

Kitap Hakkında Yapılan Yorumlar:

"Her Türk bu kitabı okumalıdır!.."

(Rauf Denktaş)

 

"... dillere destan Sivil Örümceğin ağında kitabının 60 sayfası Soros'un marifetlerine ayrılmış; oku oku bitmiyor, telefon rehberine benziyor... İçindeki isimleri saya saya tüketemiyorsun."

(İlhan Selçuk, Cumhuriyet, 21.6.2005)

 

"Tokat gibi bir kitap!(..) Yalnız Türkiye'nin değil; (..) ABD'nin 'bürokratlaştırdığı' daha doğrusu parçaladığı, ülkelerin yaşadığı serencam gözler önüne seriliyor..."

(Attila İlhan, Cumhuriyet, 30.7.2004)

 

"Mustafa Yıldırım ülkemizdeki sivil toplum örgütleri skandalını, bunların perde arkasını belgelerle açıklıyor."

(Emin Çölaşan, Hürriyet, 31.10.2004)

 

"Bu eseri okumadan, STK'ler, küreselleşme, kürsel demokrasi konularında ileri süreceğimiz görüşlerin eksik olacağını bilmek zorundayız."

(Ali Sirmen,Cumhuriyet, 31.3.2005)

 

"Bilgi düzeyi ve feraset itibariyle yetersiz olanlar, işin kolayına kaçar. 'Bu adam bu kadar bilgiyi nereden alıyor?' der. Bilmezler ki, o aydınlar, herkes uyurken sabahlara kadar çalışmıştır."

(Arslan Bulut, Yeniçağ, 10.5.2004)

 

"ABD ve Soros'un parasal destek sağladığı sivil toplum kuruluşlarının maskelerini iş işten geçmeden düşürmek, bence en önemli görev... Bu işi bugüne kadar en iyi şekilde 'Sivil Örümceğin Ağında' kitabı yaptı."

(Vural Savaş, Aydınlık, 8.5.2005)

 

"Bu kitabın her sayfası, bize indirilmiş şamar gibidir!"

"Komplo teorilerim yok! Ama komplolar hakkında teorilerim var.''''

''''Bugün de uyumayanlar var ve onlar bizim nasıl bir tuzağa düşürüldüğümüzün resmini çekmiş, dersem, resim değil ama öyle bir çalışma ki, fazla zorlamaya gerek kalmadan, canlı bir fotoğrafa bakar gibi gerçeği göstermek için çalışmış. Bu kitabı okumak, içine düştüğümüz tuzağı görmemizi sağlayacak. Belki o zaman kendimizi sorgulamaya başlayabiliriz. Azıcık ulusal onurumuz kalmışsa ve gerçekleri okumayı biliyorsak; ders almayı biliyorsak. Oltanın ucundan kurtaramadığımız balığın, bu kez de bir ağda çırpınışını seyrettirmek isteyenlere ders vermenin gününü geciktirmemeliyiz.''''

 

 (M.Emin Değer)

 

"Kitaptan ve belgelerden çıkarı sonuç; Kendini demokrat sanan 'siviller' örümceğin ağına düşmeye görsün!"

(Deniz Som, Cumhuriyet, 11.5.2004)

 

"Roman deseniz roman değil, ama romanmış gibi başdöndürücü bir ritimle ağır ağır sizi çağdaş yaşamın derinliklerine sürüklüyor. Adında korku var, gerilim var, serüven var, mistisizm var..." (Öner Yağcı, Toplumsal Barış, Ağustos 2004 )

 

"ABD -AB'nin 'model islâm ülkesi' muamelesi yaptığı Türkiye'ye yönelik zihinsel (!) yatırımlarını didikleyen bir çalışma... Baştan uyarayım: 'Ayku'nuza güvenmiyorsanız elinize almayın... Altında ezilme ihtimaliniz var."

(Selahattin Duman, Vatan kitap, 11.8.2004)

Paylaşımınız için teşekkürler