Biz kalbimizde yaşatıyoruz ama!

Biz kalbimizde yaşatıyoruz ama!

11.11.2016 / ZORUNLU / Radyo Tucu / 852 hits

Bizler kalbimizde yaşatıyoruz ama birileri onu genç kuşaklara başarısız, yalnız ve dinsiz bir lider olarak göstermeye çalışıyor.

Oysaki tarih, içten ve dıştan binlerce düşmanın ihanetine uğramış ve parça parça olmuş bir milleti yerden kaldırıp, göklere yükselten bu yüce insanı, yalnız ve yalnız mükemmellikle vasıflandırılabilir.

 

 

Soruyorum size kumaşı kaliteli olmasaydı 18 kişiyle çıktığı Samsun’dan başlattığı bağımsızlık mücadelesinde zor şartlarda başarılı olabilir miydi? Elbette hayır.

 

Kumaşı derken elbisesi anlaşılmasın. Anne baba tarafından geldiği soyunu  kastediyorum dostlarım. Kendi soylarına bakmayanlar Mustafa Kemal’e dil uzatıyorlar.

 

Şöyle ki; 28 Ocak 2013 tarihinde Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi kongre salonunda düzenlenen programda Gazi’nin yolunda yürüyen; Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili ezber bozan açıklamalarını dinleyinceye kadar… O’ndan öğrendik.

 

Tarihçi Emre Polat, yapmış olduğu geniş çaplı arşiv incelemesinde Mustafa Kemal’in soyunun anne baba tarafından Ehl-i Beyt’e dayandığını resmi belgelerle ortaya çıkardı. Bu vesika elimizde mevcut.

 

İngiliz ve Yunan ajanlarının gayretli çalışmaları sonucu bu gerçek maalesef yıllarca aziz Türk Milletinden gizlendi. Ama artık mızrak çuvala sığmıyor. Milletimiz gerçek Mustafa Kemali tanıdıkça onun ilke ve devrimlerine daha çok sahip çıkıyor. Geleceğe ümitle bakıyor.

 

Bu anlamda Gazi’nin hangi yönünü size anlatayım bilemiyorum.

 

Yazar Salih Gülen’in “Tarihin Yıkılmaz Kalesi Çanakkale” adlı eserde zaferden sonra Mustafa Kemal’e hediye edilen 2 seccadeden bahsedilir.

 

Çanakkale Savaşları, Mustafa Kemal’in ve Türk varlığının milli şuurunun ortaya çıkmasına vesile olmuş kahramanlık destanlarıdır.

 

Bu kahramanlığın hatırası olarak, o zor fakat başarılı günleri hatırlatmak amacıyla, Mustafa Kemal Atatürk’e, Elazığ Valisi Sabit Bey tarafından hediye edilen iki seccadenin üzerlerine, Çanakkale Zaferi’ni hatırlatması için Çanakkale haritaları işlenmişti.

 

Bu incelik Gazi Paşa’yı son derece memnun etmiş olacak ki,

 

Mustafa Kemal, seccadelerden birini Latife Hanım’a verir, yatak odasında namazını kılması için. Bir tanesini de çalışma odasındaki dolabına koydurur.

 

Ve kimsenin olmadığı saatlerde seccadeyi serer, üzerine diz çöker, derin tefekküre dalar, Elmalılı Hamdi Yazır’a yaptırdığı Kur’an tercümesini okur.

 

Mustafa Kemal, şimdilerde birçoğunun elinden düşürmediği cep telefonuyla cami içerisinde ve çevresinde selfie (özçekim) yaptığı gibi yapmayıp, din tüccarlarını düşünerek ibadetini hep saklı tutmuştur toplumdan. Dini kullanarak milleti aldatmamıştır.

 

Yani demem odur ki bize Mustafa Kemal Atatürk’ü nasıl tanıttılar? Mustafa Kemal eyyamcıdır, dinden haberi yoktur, gününü gün eden içki sofralarında ömrünü geçiren bir insan olarak tanıttılar. Annesini sorarsanız annesi hakkında şaibeli bilgiler verilir. “Babası mı onu nerede bulacaksınız” gibi iftiraların maalesef odaklandığı bir insan konumundadır.

 

Bakın Prof. Dr. Haydar Baş nasıl tanıtıyor Mustafa Kemal Atatürk’ü:

 

“Annesi Zübeyde Hanım lakabı ‘Molla Zübeyde’ balkanlarda Bektaşi Tarikatı’nın şeyhi Rıfat Efendi’nin talebesidir. Çok takvalı bir kadındır, 5 vakit namazına 5 katan Cenab-ı Hakkın her yerde onu muhasebe ettiğine inan onun için de yaptığı bütün işlerde Allah’ın onu gözetlediğini bildiği için yine Allah’ın emir ve nehiylerinin dışına zerre kadar çıkmayan biridir.

 

Ya Mustafa Kemal Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendi… Ali Rıza hakikaten samimi bir Bektaşi ailesinin evladı. Ailesi iyi bir Bektaşi olduğu için 12 İmam’dan İmam Rıza’nın ismini koyuyorlar ona.

 

İşte bu Ali Rıza’dan bu Molla Zübeyde’den nur topu gibi bir “Mustafa” ortaya çıktı. Kemal ismi zekâsının dehası sayesinde öğretmeni tarafından ilave edilmiştir. Mustafa Kemal Atatürk bu!

 

Mustafa Kemal Atatürk 7 yaşında Kur’an-ı Kerim’i hatmetti bunu biliyor musunuz? Ve Mustafa Kemal Atatürk 8 yaşında hafız-ı kelam olmuştur.  Hz. Muhammed’e olan aşkı ve muhabbeti bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti’nde Cumhurbaşkanı olan veya Başbakan olan hiç kimsede olmamıştır. Bu güne kadar bize yanlış anlatılan Mustafa Kemal gerçek Mustafa Kemal’idir.”

Kalbimizde yaşattığımız gerçek Mustafa Kemal’i yazmaya devam edeceğiz...

 

 

Kaynak: Biz kalbimizde yaşatıyoruz ama! Hüseyin Turhan / Yeni Mesaj

Paylaşımınız için teşekkürler